Teams

2022 Prime

Number name GradUation year school Position
23 Brendan Kenneally 2022 Kennedy Catholic RHP, UTL
22 Corey May 2022 Delaware Valley C, 1b
34 Joseph Curreri 2023 Honesdale RHP, MIF
14 Kyle DeCrese 2022 Burnt Hills 3b, RHP
25 Nick Badillo 2022 Lakeland (NY) C
99 Noah Newton 2022 Delaware Valley RHP, OF
2 Noah Sorensen 2022 Scranton Prep MIF
4 Peter Smith 2022 Delaware Valley OF, RHP
8 Russell Hunter 2022 Croton Harmon RHP, 3b
53 Trent Gombita 2023 Honesdale LHP, 1b
16 Vinny Fraterrigo 2022 Stepinac RHP, OF

17U Prospect

Number name GradUation year school Position
7 Christian Diaz 2021 Iona Prep LHP
24 Jackson Pizer 2021 John Jay Cross River MIF
10 Jeremy Gross 2021 Suffern 1b, RHP
8 Marc Milano 2021 Briarcliff C, RHP
3 Marcos Arbogast 2021 John Jay RHP
13 Max Haberman 2021 Briarcliff Manor MIF
36 Miles Capobianco 2021 John Jay OF
4 Owen Sager 2021 Sullivan West 1b
6 Sam Falk 2021 Horace Greeley OF, RHP
14 Weston Latessa 2021

2021 Prime

Number name GradUation year school Position
23 Anthony Caputo 2021 Walter Panas OF
7 Brendan Henn 2021 Delaware Valley MIF
12 Cameron May 2021 Delaware Valley C, OF
20 Garrett Tonkin 2021 Honesdale C
9 Jacob Crantz 2022 Kingston MIF
5 James Murray 2021 Westlake RHP, OF
35 Nick Mulvey 2021 Westlake LHP, OF
13 Vincent Mariella 2021 Mahopac RHP, 1b

2022 Select

Number name GradUation year school Position
8 Andrew Hammer 2022 John Jay Cross River 3b, RHP
14 Andrew Lombardi 2022
23 Chris Civetta 2022 John Jay Cross River LHP
6 Evan Kurtz 2023 Croton Harmon MIF
9 Joey Maloney 2022 MIF
3 Joseph Haugh 2022 Fordham Prep OF, RHP
11 Kevin Wittekind 2022
7 Leon Marrano III 2022 White Plains C
10 Liam Toughy 2022 LHP
26 Lucas Orlovitz 2022 John Jay Cross River 3b, 1b
13 Rafael Greco 2023 IF
5 Ryan Corelli 2022 John Jay Cross River MIF
32 Scott MacDonald 2022
43 Zach Lieberman 2023 Soloman Schetcher 3b

14u Prime

Number name GradUation year school Position
18 Bryce Dressler 2024 Honesdale OF, RHP
5 Domonic Toscano 2023 Lakeland (NY) MIF
28 Grant Tonkin 2024 Honesdale C
19 Jackson DiLorenzo 2023 Walter Panas MIF, RHP
31 Jake Holbert 2024 Wallenpaupack RHP, IF
12 Keaton Phillips 2024 Delaware Valley 3b, RHP
Coach Matt Holbert
Coach Mike Modrovsky
9 Nate Green 2024 Honesdale 1b, RHP
23 Nick Caputo 2024 Walter Panas UTL
22 Peter Modrovsky 2024 Honesdale OF, LHP
27 Randy Weisner 2024 Walter Panas 1b, C
32 Sam Weiner 2023 Croton Harmon OF LHP

Scout Team

Number name GradUation year school Position
6 Chris Ubner 2021 Cooperstown MIF, C
4 Derek Bender 2021 Albany Academy - Coastal Carolina Commit C, UTL
5 Diego Urreta 2020 Walter Panas 3b
24 Tyler Pugliese 2021 Yorktown C, 1b